We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
VX IT5330.133 Rittal VX IT, solid,IP55,19"mounting angles, standard,RAL7035,WHD 600x2000x800mm, 42U
MPN: VX IT5330.133
Alt. SKU: 5330133
Special Price
£1,225.94
£1,021.62
Regular Price
£1,442.28
VX IT5330.133 Rittal VX IT, solid,IP55,19"mounting angles, standard,RAL7035,WHD 600x2000x800mm, 42U
| Manufacturer Part Number | VX IT5330.133 |
|---|---|
| Height | 2000mm |
| Width | 600mm |
| Depth | 800mm |
| HS Code | 94032080 |
| Manufacturer | Rittal |
| Packed Quantity | 1 |
| Range | VX IT |
| Material | Steel |
| Alternative Product SKU | 5330133 |
| Barcode | 4028177945579 |
| Colour | Grey |
| Surface finishing | Powder coating |
| RAL-number | 7035 |
| Number of doors | 2 |
| With glazed door | Yes |
| Number of height units | 42 |
| Max. load capacity | 1500N |
| Mounting level | Front and rear |
| Type of profile rail | None |
| Type of ventilation | None |
| With front door | Yes |
Write Your Own Review