We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
VX IT5309.826 Rittal VX IT, solid, 19" mounting angles dynamic,RAL7035,WHD 800x2000x1000mm, 42U
MPN: VX IT5309.826
Alt. SKU: 5309826
Special Price
£1,639.64
£1,366.37
Regular Price
£1,928.99
VX IT5309.826 Rittal VX IT, solid, 19" mounting angles dynamic,RAL7035,WHD 800x2000x1000mm, 42U
| Manufacturer Part Number | VX IT5309.826 |
|---|---|
| Height | 2000mm |
| Width | 800mm |
| Depth | 1200mm |
| HS Code | 94032080 |
| Manufacturer | Rittal |
| Packed Quantity | 1 |
| Range | VX IT |
| Material | Steel |
| Alternative Product SKU | 5309826 |
| Barcode | 4028177945159 |
| Colour | Grey |
| Surface finishing | Powder coating |
| RAL-number | 7035 |
| Number of doors | 2 |
| With glazed door | Yes |
| Number of height units | 42 |
| Max. load capacity | 1800N |
| Mounting level | Front and rear |
| Type of profile rail | None |
| Type of ventilation | None |
| With front door | Yes |
Write Your Own Review