We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
VX IT5306.190 Rittal VX IT, solid, IP55, empty enclosure, RAL7035, WHD 800x2000x600mm, 42U
MPN: VX IT5306.190
Alt. SKU: 5307190
Special Price
£1,069.27
£891.06
Regular Price
£1,257.97
VX IT5306.190 Rittal VX IT, solid, IP55, empty enclosure, RAL7035, WHD 800x2000x600mm, 42U
| Manufacturer Part Number | VX IT5306.190 |
|---|---|
| Height | 2200mm |
| Width | 600mm |
| Depth | 800mm |
| HS Code | 94032080 |
| Manufacturer | Rittal |
| Packed Quantity | 1 |
| Range | VX IT |
| Material | Steel |
| Alternative Product SKU | 5307190 |
| Barcode | 4028177944930 |
| Colour | Grey |
| Surface finishing | Powder coating |
| RAL-number | 7035 |
| Number of doors | 2 |
| With glazed door | Yes |
| Number of height units | 47 |
| Mounting level | Front and rear |
| Type of profile rail | None |
| Type of ventilation | None |
| With front door | Yes |
Write Your Own Review