We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
1SCA162790R1001 ABB AUXGM3-11 Auxiliary contact 1 NC + 1 NO contact, DIN mounting, max. 2+2
MPN: 1SCA162790R1001
Alt. SKU: AUXGM3-11
£27.70
£23.08
1SCA162790R1001 ABB AUXGM3-11 Auxiliary contact 1 NC + 1 NO contact, DIN mounting, max. 2+2
- Datasheet for 1SCA162790R1001 AUXGM3-11 Auxiliary contact 1 NC + 1 NO contact, DIN mounting, max. 2+2
- Auxiliary Information for 1SCA162790R1001 AUXGM3-11 Auxiliary contact 1 NC + 1 NO contact, DIN mounting, max. 2+2
- Conformity Documents for 1SCA162790R1001 AUXGM3-11 Auxiliary contact 1 NC + 1 NO contact, DIN mounting, max. 2+2
- Conformity Documents for 1SCA162790R1001 AUXGM3-11 Auxiliary contact 1 NC + 1 NO contact, DIN mounting, max. 2+2
| Alternative Product SKU | AUXGM3-11 |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | 1SCA162790R1001 |
| Manufacturer | ABB |
| Barcode | 6417019928272 |
| Range | OT Plus |
| Packed Quantity | 1 |
| Height | 80mm |
| Width | 165mm |
| Depth | 165mm |
| HS Code | 85389099 |
| Country of Manufacture | Finland |
Write Your Own Review