We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
SK827041-EM ABB EK550-40-11 220-230V 50Hz / 230-255V 60H 4 Pole Contactor with Auxiliary Contacts 220-230V50Hz / 230-255V Coil
MPN: SK827041-EM
Alt. SKU: EK550-40-11 220-230V 50Hz / 230-255V 60H
Special Price
£2,806.74
£2,338.95
Regular Price
£4,318.06
SK827041-EM ABB EK550-40-11 220-230V 50Hz / 230-255V 60H 4 Pole Contactor with Auxiliary Contacts 220-230V50Hz / 230-255V Coil
| Manufacturer Part Number | SK827041-EM |
|---|---|
| HS Code | 85365080 |
| Height | 272mm |
| Width | 270mm |
| Depth | 225.5mm |
| Manufacturer | ABB |
| Country of Manufacture | Bulgaria |
| Alternative Product SKU | EK550-40-11 220-230V 50Hz / 230-255V 60H |
| Packed Quantity | 1 |
| Barcode | 7320500025598 |
Write Your Own Review