We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
SK3484.800 Rittal Blue e+ S wall-mounted cooling unit, 1000 W, 110-240 V, 1~, 50/60 Hz, R-1234yf Refrigerant
MPN: SK3484.800
Alt. SKU: 3484800
Special Price
£2,061.11
£1,717.59
Regular Price
£2,424.83
SK3484.800 Rittal Blue e+ S wall-mounted cooling unit, 1000 W, 110-240 V, 1~, 50/60 Hz, R-1234yf Refrigerant
- Data Sheet for SK3484.800 Rittal Blue e+ S wall-mounted cooling unit, 1000 W, 110-240 V, 1~, 50/60 Hz, R-1234yf Refrigerant
- Installation Instructions for SK3484.800 Rittal Blue e+ S wall-mounted cooling unit, 1000 W, 110-240 V, 1~, 50/60 Hz, R-1234yf Refrigerant
- Safety Sheet for SK3484.800 Rittal Blue e+ S wall-mounted cooling unit, 1000 W, 110-240 V, 1~, 50/60 Hz, R-1234yf Refrigerant
| Manufacturer Part Number | SK3484.800 |
|---|---|
| Height | 950mm |
| Width | 400mm |
| Depth | 196mm |
| HS Code | 84158200 |
| Manufacturer | Rittal |
| Packed Quantity | 1 |
| Product Range | Blue e+ S |
| Range | SK |
| Alternative Product SKU | 3484800 |
| Device type | Air/air |
| Operating voltage AC 50 Hz | 110; 240 |
| Operating voltage AC 60 Hz | 110; 240 |
| Voltage type | AC |
| Ambient temperature during operating | -20; 60 |
| Total cooling capacity according to EN 14511 at 35/35 °C | 1000 |
| Cooling air flow rate | 0; 680 |
| With temperature control | Yes |
Write Your Own Review