We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
SK3180.800 Rittal Blue e+ S wall-mounted cooling unit, 780 W, with condensate evaporator
MPN: SK3180.800
Alt. SKU: 3180800
Special Price
£2,013.79
£1,678.16
Regular Price
£2,369.17
SK3180.800 Rittal Blue e+ S wall-mounted cooling unit, 780 W, with condensate evaporator
| Manufacturer Part Number | SK3180.800 |
|---|---|
| Height | 570mm |
| Width | 300mm |
| Depth | 250mm |
| HS Code | 84158200 |
| Manufacturer | Rittal |
| Packed Quantity | 1 |
| Alternative Product SKU | 3180800 |
| Barcode | 4028177966833 |
| Device type | Air/air |
| Operating voltage AC 50 Hz | 110; 240 |
| Operating voltage AC 60 Hz | 110; 240 |
| Voltage type | AC |
| Ambient temperature during operating | -20; 60 |
| Total cooling capacity according to EN 14511 at 35/35 °C | 780 |
| Cooling air flow rate | 0; 378 |
| With temperature control | Yes |
Write Your Own Review