We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
RX9360.625 Rittal RilineX CB component adaptor 400A, 3-pole, Universal Fix
MPN: RX9360.625
Alt. SKU: 9360625
Special Price
£163.48
£136.23
Regular Price
£192.32
RX9360.625 Rittal RilineX CB component adaptor 400 A, 3-pole, Universal Fix, W: 140 mm
| Manufacturer Part Number | RX9360.625 |
|---|---|
| Alternative Product SKU | 9360625 |
| Manufacturer | Rittal |
| Barcode | 4028177997073 |
| HS Code | 85369095 |
| Busbar distance | 60mm |
| Mounting rail armament | 2 mounting rails |
| Type of electric connection | Screw connection |
| Rated current In | 400A |
| Min. busbar thickness | 5mm |
| Max. busbar thickness | 10mm |
| Rail width | 30mm |
| Range | RX |
| Height | 340mm |
| Width | 140mm |
| Depth | 185mm |
| Packed Quantity | 1 |
Write Your Own Review