We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
RX9360.535 Rittal RilineX CB component adaptor 630A, 3-pole, Easy Fix
MPN: RX9360.535
Alt. SKU: 9360535
Special Price
£212.62
£177.18
Regular Price
£250.14
RX9360.535 Rittal RilineX CB component adaptor 630 A, 3-pole, Easy Fix, W: 140 mm
| Manufacturer Part Number | RX9360.535 |
|---|---|
| Alternative Product SKU | 9360535 |
| Manufacturer | Rittal |
| Barcode | 4028177997110 |
| HS Code | 85369095 |
| Busbar distance | 60mm |
| Mounting rail armament | 2 mounting rails |
| Type of electric connection | Screw connection |
| Rated current In | 630A |
| Min. busbar thickness | 5mm |
| Max. busbar thickness | 10mm |
| Rail width | 30mm |
| Range | RX |
| Height | 336mm |
| Width | 140mm |
| Depth | 178mm |
| Packed Quantity | 1 |
Write Your Own Review