We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
RX9360.200 Rittal RilineX Connection adaptor 3-pole
MPN: RX9360.200
Alt. SKU: 9360200
Special Price
£75.41
£62.84
Regular Price
£88.72
RX9360.200 Rittal RilineX Connection adaptor 3-pole, W: 27 mm, max. 16 mm²
| Manufacturer Part Number | RX9360.200 |
|---|---|
| Alternative Product SKU | 9360200 |
| Manufacturer | Rittal |
| Barcode | 4028177997264 |
| HS Code | 85369010 |
| Busbar distance | 60mm |
| Type of electric connection | Round conductor |
| Rated current In | 80A |
| Min. busbar thickness | 5mm |
| Max. busbar thickness | 10mm |
| Rail width | 30mm |
| Range | RX |
| Width | 27mm |
| Packed Quantity | 4 |
Write Your Own Review