We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
1SFL637025R6811 ABB GAF750-10-11-68 750A DC Switching Contactor, 3 Pole, 1NO 1NC Auxiliary Contacts, 24-60V AC/DC Coil
MPN: 1SFL637025R6811
Alt. SKU: GAF750-10-11-68
Special Price
£4,662.04
£3,885.03
Regular Price
£7,172.36
1SFL637025R6811 ABB GAF750-10-11-68 750A DC Switching Contactor, 3 Pole, 1NO 1NC Auxiliary Contacts, 24-60V AC/DC Coil
| Manufacturer Part Number | 1SFL637025R6811 |
|---|---|
| HS Code | 85365080 |
| Height | 283mm |
| Width | 210mm |
| Depth | 242mm |
| Manufacturer | ABB |
| Country of Manufacture | Sweden |
| Alternative Product SKU | GAF750-10-11-68 |
| Packed Quantity | 1 |
| Range | GAF |
| Barcode | 7320500400838 |
Write Your Own Review