We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
1SFL597025R6911 ABB GAF460-10-11-69 460A DC Switching Contactor, 3 Pole, 1NO 1NC Auxiliary Contacts, 48-130V AC/DC Coil
MPN: 1SFL597025R6911
Alt. SKU: GAF460-10-11-69
Special Price
£2,049.10
£1,707.58
Regular Price
£3,152.45
1SFL597025R6911 ABB GAF460-10-11-69 460A DC Switching Contactor, 3 Pole, 1NO 1NC Auxiliary Contacts, 48-130V AC/DC Coil
| Manufacturer Part Number | 1SFL597025R6911 |
|---|---|
| HS Code | 85365080 |
| Height | 278mm |
| Width | 186mm |
| Depth | 216mm |
| Manufacturer | ABB |
| Country of Manufacture | Sweden |
| Alternative Product SKU | GAF460-10-11-69 |
| Packed Quantity | 1 |
| Range | GAF |
| Barcode | 7320500383964 |
Write Your Own Review