We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
KX1538.000 KX Terminal box WHD: 600x300x120 mm, with gland plate
MPN: KX1538.000
Alt. SKU: 1538000
Special Price
£86.51
£72.09
Regular Price
£101.77
KX Terminal box, WHD: 600x300x120 mm, sheet steel, without mounting plate, with cover, with gland plate
| Manufacturer Part Number | KX1538.000 |
|---|---|
| Height | 300mm |
| Width | 600mm |
| Depth | 120mm |
| Manufacturer | Rittal |
| Packed Quantity | 1 |
| Range | KX |
| Degree of protection (IP) | IP55 |
| Alternative Product SKU | 1538000 |
| Barcode | 4028177816435 |
Write Your Own Review