We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
DOLS7.5230 Lovato standard dol starter 7.5kw 18a plastic enclosed 230vac
MPN: DOLS7.5230
Alt. SKU: DOLS75230
Special Price
£62.00
£51.67
Regular Price
£88.57
DOLS7.5230 Lovato standard dol starter 7.5kw 18a plastic enclosed 230vac
| Manufacturer Part Number | DOLS7.5230 |
|---|---|
| HS Code | 85371098 |
| KW Rating | 7.5kW |
| Enclosed | Yes |
| Coil Voltage | 230V |
| Manufacturer | Lovato |
| Amperage | 18A |
| Alternative Product SKU | DOLS75230 |
Write Your Own Review
