We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
AX1338.000 AX Compact enclosure WHD: 380x600x350 mm
MPN: AX1338.000
Alt. SKU: 1338000
Special Price
£175.38
£146.15
Regular Price
£206.33
AX Compact enclosure, WHD: 380x600x350 mm, sheet steel, with mounting plate, single-door, with two cam locks
| Manufacturer Part Number | AX1338.000 |
|---|---|
| Height | 600mm |
| Width | 380mm |
| Depth | 350mm |
| Manufacturer | Rittal |
| Packed Quantity | 1 |
| Range | AX |
| Degree of protection (IP) | IP66 |
| Alternative Product SKU | 1338000 |
| Barcode | 4028177813182 |
Write Your Own Review