We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
AX1261.000 AX Compact enclosure WHD: 600x1200x400 mm
MPN: AX1261.000
Alt. SKU: 1261000
Special Price
£380.38
£316.98
Regular Price
£447.50
AX Compact enclosure, WHD: 600x1200x400 mm, sheet steel, with mounting plate, single-door, with 3-point lock system
| Manufacturer Part Number | AX1261.000 |
|---|---|
| Height | 1200mm |
| Width | 600mm |
| Depth | 400mm |
| Manufacturer | Rittal |
| Packed Quantity | 1 |
| Range | AX |
| Degree of protection (IP) | IP66 |
| Alternative Product SKU | 1261000 |
| Barcode | 4028177813120 |
Write Your Own Review