4298024 Cembre TERMO-ROLL H3-60-50-YE1
MPN: 4298024
Alt. SKU: H3-60-50-YE1
4298024 Cembre TERMO-ROLL H3-60-50-YE1 is available to buy in increments of 1000
Why Choose the TERMO-ROLL H3-60-50-YE1?
Key Features
  • 3:1 shrink ratio for versatile application
  • Operating temperature range from -55°C to +135°C
  • Durable irradiated polyolefin construction
  • Bright yellow for clear cable identification
  • Suitable for cable diameters 2.5mm to 5.5mm (1mm² to 6mm² cross-section)
  • 50mm length