We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
1SFL647025R6811 ABB GAF1250-10-11-68 1250A DC Switching Contactor, 3 Pole, 1NO 1NC Auxiliary Contacts, 24-60V AC/DC Coil
MPN: 1SFL647025R6811
Alt. SKU: GAF1250-10-11-68
Special Price
£6,349.02
£5,290.85
Regular Price
£9,767.72
1SFL647025R6811 ABB GAF1250-10-11-68 1250A DC Switching Contactor, 3 Pole, 1NO 1NC Auxiliary Contacts, 24-60V AC/DC Coil
| Manufacturer Part Number | 1SFL647025R6811 |
|---|---|
| HS Code | 85365080 |
| Height | 344mm |
| Width | 210mm |
| Depth | 242mm |
| Manufacturer | ABB |
| Country of Manufacture | Sweden |
| Alternative Product SKU | GAF1250-10-11-68 |
| Packed Quantity | 1 |
| Range | GAF |
| Barcode | 7320500400807 |
Write Your Own Review