We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
1SFL447002R1200 ABB AF140-30-00B-12 140A 3 Pole 3NO Contactor, No Auxiliary Contacts, 48-130V AC/DC Coil, Screw Terminals
MPN: 1SFL447002R1200
Alt. SKU: AF140-30-00B-12
Special Price
£483.66
£403.05
Regular Price
£744.08
1SFL447002R1200 ABB AF140-30-00B-12 140A 3 Pole 3NO Contactor, No Auxiliary Contacts, 48-130V AC/DC Coil, Screw Terminals
| Manufacturer Part Number | 1SFL447002R1200 |
|---|---|
| HS Code | 85365080 |
| Height | 150mm |
| Width | 90mm |
| Depth | 126mm |
| Manufacturer | ABB |
| Country of Manufacture | Sweden |
| Alternative Product SKU | AF140-30-00B-12 |
| Packed Quantity | 1 |
| Range | AF |
| Barcode | 7320500481363 |
Write Your Own Review