We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
1SCA163730R1001 ABB OT63G1-8BS Switch-disconnector OT Plus 63 A size G1 8-pole incl. handle
MPN: 1SCA163730R1001
Alt. SKU: OT63G1-8BS
£158.77
£132.31
1SCA163730R1001 ABB OT63G1-8BS Switch-disconnector OT Plus 63 A size G1 8-pole incl. handle
| Alternative Product SKU | OT63G1-8BS |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | 1SCA163730R1001 |
| Manufacturer | ABB |
| Barcode | 6417019931937 |
| Number of Poles | 8 pole |
| Amperage | 63A |
| Range | OT Plus |
| Packed Quantity | 1 |
| Height | 97mm |
| Width | 72mm |
| Depth | 72mm |
| HS Code | 85365080 |
| Country of Manufacture | Finland |
Write Your Own Review