We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
1SCA162595R1001 ABB AUXGD-11 Auxiliary contact 1 NC + 1 NO contact, door mounting, max. 2+2
MPN: 1SCA162595R1001
Alt. SKU: AUXGD-11
Special Price
£12.07
£10.06
Regular Price
£18.58
1SCA162595R1001 ABB AUXGD-11 Auxiliary contact 1 NC + 1 NO contact, door mounting, max. 2+2
- Datasheet for 1SCA162595R1001 AUXGD-11 Auxiliary contact 1 NC + 1 NO contact, door mounting, max. 2+2
- Auxiliary Information for 1SCA162595R1001 AUXGD-11 Auxiliary contact 1 NC + 1 NO contact, door mounting, max. 2+2
- Conformity Documents for 1SCA162595R1001 AUXGD-11 Auxiliary contact 1 NC + 1 NO contact, door mounting, max. 2+2
- Conformity Documents for 1SCA162595R1001 AUXGD-11 Auxiliary contact 1 NC + 1 NO contact, door mounting, max. 2+2
| Alternative Product SKU | AUXGD-11 |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | 1SCA162595R1001 |
| Manufacturer | ABB |
| Barcode | 6417019926216 |
| Range | OT Plus |
| Packed Quantity | 1 |
| Height | 70mm |
| Width | 165mm |
| Depth | 165mm |
| HS Code | 85389099 |
| Country of Manufacture | Finland |
Write Your Own Review