We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
1SCA162557R1001 ABB OT100G2-4BSN2 Switch-disconnector OT Plus 100 A, size G2, 4-pole, 4th pole right
MPN: 1SCA162557R1001
Alt. SKU: OT100G2-4BSN2
Special Price
£66.50
£55.42
Regular Price
£102.31
1SCA162557R1001 ABB OT100G2-4BSN2 Switch-disconnector OT Plus 100 A, size G2, 4-pole, 4th pole right
- Datasheet for 1SCA162557R1001 OT100G2-4BSN2 Switch-disconnector OT Plus 100 A, size G2, 4-pole, 4th pole right
- Auxiliary Information for 1SCA162557R1001 OT100G2-4BSN2 Switch-disconnector OT Plus 100 A, size G2, 4-pole, 4th pole right
- Conformity Documents for 1SCA162557R1001 OT100G2-4BSN2 Switch-disconnector OT Plus 100 A, size G2, 4-pole, 4th pole right
- Conformity Documents for 1SCA162557R1001 OT100G2-4BSN2 Switch-disconnector OT Plus 100 A, size G2, 4-pole, 4th pole right
- Conformity Document for 1SCA162557R1001 OT100G2-4BSN2 Switch-disconnector OT Plus 100 A, size G2, 4-pole, 4th pole right
| Alternative Product SKU | OT100G2-4BSN2 |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | 1SCA162557R1001 |
| Manufacturer | ABB |
| Barcode | 6417019925929 |
| Number of Poles | 4 pole |
| Conditioned rated short-circuit current Iq | 50kA |
| Rated operation power at AC-23, 400 V | 45kW |
| Rated permanent current at AC-21, 400 V | 100A |
| Switching power at 400 V | 45kW |
| Rated permanent current at AC-23, 400 V | 80A |
| Max. rated operation voltage Ue AC | 800V |
| Number of switches | 1 |
| Rated operating voltage | 800V |
| Rated permanent current Iu | 100A |
| Amperage | 100A |
| Range | OT Plus |
| Packed Quantity | 1 |
| Height | 98mm |
| Width | 76mm |
| Depth | 76mm |
| HS Code | 85365080 |
| Country of Manufacture | Finland |
Write Your Own Review