We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
1SBL183061R5101 ABB TAL16-30-01 17-32V DC - TAL16 16A 3 Pole DC Contactor 1NC Auxiliary Contact 17-32V DC
MPN: 1SBL183061R5101
Alt. SKU: TAL16-30-01 17-32V DC
Special Price
£138.76
£115.63
Regular Price
£213.47
1SBL183061R5101 ABB TAL16-30-01 17-32V DC - TAL16 16A 3 Pole DC Contactor 1NC Auxiliary Contact 17-32V DC
| Manufacturer Part Number | 1SBL183061R5101 |
|---|---|
| HS Code | 85365080 |
| Height | 78mm |
| Width | 44mm |
| Depth | 97mm |
| Manufacturer | ABB |
| Country of Manufacture | Bulgaria |
| Alternative Product SKU | TAL16-30-01 17-32V DC |
| Packed Quantity | 1 |
| Barcode | 3471522316516 |
Write Your Own Review