We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
1SBL176001R3010 ABB AF16Z-30-10-30 - AF16Z 16A 3 Pole AF Series Contactor 1NO Auxiliary Contact
MPN: 1SBL176001R3010
Alt. SKU: AF16Z-30-10-30
Special Price
£97.82
£81.52
Regular Price
£150.50
1SBL176001R3010 ABB AF16Z-30-10-30 - AF16Z 16A 3 Pole AF Series Contactor 1NO Auxiliary Contact
| Manufacturer Part Number | 1SBL176001R3010 |
|---|---|
| HS Code | 85365080 |
| Height | 86mm |
| Width | 45mm |
| Depth | 97mm |
| Manufacturer | ABB |
| Country of Manufacture | France |
| Alternative Product SKU | AF16Z-30-10-30 |
| Packed Quantity | 1 |
| Range | AF |
| Barcode | 3471523113893 |
Write Your Own Review